KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14099245
nr 1409 9245
Elsa Hammar-Moeschlin
(1879-1950), Sverige
Tusch, Getter. Signerad. Motivet: 34x44 cm, yttermått inklusive ram: 49x59 cm
Elsa Hammar-Moeschlin, svensk bildkonstnär född 1879, död 1950.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:21:35
2/8 17:14:56
Elsa Hammar-Moeschlin
Läs mer om Elsa Hammar-Moeschlin